רכישת דירה מקבלן – יתרונות, חסרונות ומה שבאמצע

מי לא חולם על דירה חדשה, שעומדת בכל התקנים הנדרשים ומציעה איכות חיים ברמה גבוהה? רבים רוצים לשדרג את סביבת המגורים ומעוניינים בדירה "מהניילון". דירה שלא גרו בה קודם לכן, שאפשר לתכנן וליצוק בה את האופי והסגנון של דייריה. דירה חדשה מקבלן מהווה אלטרנטיבה נחשקת עבור רבים. אבל כאשר בודקים את האופציה הזו, חשוב לבחון הן את החוזקות והן את החולשות ברכישה של דירה מוכנה.

אספנו עבורכם כמה שיקולים שיש לקחת בחשבון ברכישת דירה ישירות מהיזם.

עלות הנכס


מחיר הנכס קריטי עבור רבים, במיוחד במחירי הנדל"ן של היום. דירה מקבלן עשויה לעלות פחות מדירה יד 2 מסיבות רבות: הנחה מיוחדת למקדימים אשר רוכשים דירה על הנייר לעומת דירה קיימת, שכבר עברה שיפוץ והשקעה ראשונית. כמו כן, בדירות קבלן לרוב ההשקעה היא ברכישת הנכס ופחות בשיפוצו או בהתאמתו לצרכי הדיירים. אלה ניתנים לעיתים לביצוע בשלב התכנון וחוסכים שיפוץ לפני הכניסה.
ברכישת דירה יד2 לעיתים יש להשקיע משאבים כספיים רבים בשיפוץ הדירה והתאמתה לדיירים וזו עלות נוספת שיש לגלם בכלל ההוצאות. כמובן שגם בדירה חדשה יש הוצאות, כיוון שלרוב הקבלנים מציעים את הסטנדרט וכל היתר – על חשבונכם.
התייחסו גם להשקעה לטווח ארוך. אם רכשתם את הדירה על הנייר רוב הסיכויים שנהניתם ממחיר אטרקטיבי ביותר ולכן, אם תמכרו בעתיד את הדירה תוכלו ככל הנראה לעשות את זה במחיר גבוה משמעותית מהמחיר בו רכשתם מלכתחילה את הדירה. כלומר, תמכרו את הדירה ברווח משמעותי וזו יכולה להיות השקעה מצוינת לעתיד.

חדש מול ישן


דירת קבלן היא דירה חדשה, שאף אחד לא גר בה קודם וקשה להתחרות עם התחושה הזו. גם מבחינת עמידות, ניתן לדעת שאין בלאי בדירה כי הכל חדש. מצד שני, יתכנו חבלי לידה לעיתים עד שהכל יפעל כשורה, תוספות שונות ושדרוגים שתרצו לבצע בקיים. בדירה יד2, כל עוד גרו בה אנשים לפניכם, אינכם מקבלים דירה חדשה גם אם היא שמורה היטב, רוב הסיכויים שתצטרכו להחליף ולחדש דברים וזה דורש משאבים כמו זמן וכסף. כמו כן, דירות חדשות עומדות בתקנים הנדרשים של רעידות אדמה, ממ"ד וכדומה ובדירות ישנות לא תמיד אלה קיימים.

ידוע או בלתי מוכר? זו השאלה!


כאשר קונים יד שנייה אפשר לבחון את הדירה בקונטרסט הרחב ביותר. למשל, כאשר בודקים נדל"ן ברחובות ניתן להתרשם מסביבת החיים, ערוצי תחבורה, מוסדות לימוד ובעיקר מי השכנים. דירה מיזם (במידה ויש זמן עד שהיא עתידה להיבנות) יכולה לעבור שינויים רבים בסביבה, במיוחד אם מדובר באזור מתפתח ונבנה שעוד אין בו מה שיש כבר בסביבה בנויה.
כמו כן, לא תדעו מי הם השכנים לעיתים עד הרגע האחרון ולא לא תוכלו לחוות את השהייה בדירה, לראות את הנוף כמו בדירה קיימת וכדומה.
הבשורות הטובות הן שכיום קיימות הדמיות מתקדמות שמאפשרות להרגיש בדירה עוד לפני שהיא בכלל נבנתה וזה יכול להקנות תחושה מציאותית יותר של מה שעתידים לרכוש בפועל.

מי עומד מאחורי הדירה


ברכישת דירה מאנשים פרטיים לא תמיד ניתן לדעת איך הדירה נבנתה והאם עמדה באמת בסטנדרטים הגבוהים ביותר לבנייה איכותית. יש להסתפק בהערכת שמאי וכדומה.
ברכישה ישירות מהיזם, אפשר לבצע בדיקת רקע על היזם, רצינותו, השקעתו בנכס ולבחור יזם שמבחינתכם יספק לכם את המוצר הטוב ביותר במחיר הטוב ביותר. כלומר, לדירה יש "אבא ואמא". עבור רבים מדובר בתעודת אחריות לרכישה מוצלחת.

בבואכם להחליט איזו דירה לרכוש וממי, בדקו מה אתם מקבלים בהשוואה בין שני הנכסים הפוטנציאליים. התייחסו למבצעים שונים על מכירה מוקדמת, עלויות בשדרוג ובשיפוץ, בטיחות הדירה. אל תתפשרו על איכות. רכישת דירה זו עסקה חשובה ומגיע לכם הטוב ביותר.

יצירת קשר מהירה

רוצים לשמוע על דירות נוספות?

העיר

הנכסים

רוצים לדעת כשיש נכס חדש למכירה?

השאירו את המייל שלכם ונדאג לשלוח לכם עדכון רק כשיש נכס חדש באוויר

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן