4 פעולות שחשוב שתעשו לפני שאתם מתחילים לשפץ

דברים לעשות לפני שיפוץ

הגיע הזמן והחלטתם שאתם וביתכם עברתם מספיק ביחד וכרגע מגיע לו שיפוץ כולל.

אך אם אין לכם רקע בשיפוצים ובעבודות הבנייה, יש כמה דברים שרצוי שתדעו לפני שאתם מתחילים, הנה 4 עיקריים-

  • הזמינו מקצוען

לא סתם מקצוען, מודד מוסמך אשר קיבל את רישיונו מטעם המרכז למיפוי ישראל או ממשרד העבודה. תפקידו הוא למדוד את השטח שלכם, כולל מעברי צינורות בקירות, ברצפה ובתקרה, מתעד ורושם את נראות הבית.

כך תוכלו לדעת איפה לא לקדוח, איזה קיר לא להרוס והיכן למקם כל דבר.

  • אדריכל, אל תוותרו על אדריכל

אדריכל, תפקידו לשרטט לכם ולסדר לכם את הבית לפי הדרך המאפשרת ולפי החזון האישי שלכם. בעשורים האחרונים עולם האדריכלות משלב ידיים עם עולם הטכנולוגיה בצורות מפתיעות ומרגשות. אחד הכלים האהובים על אדריכלים היא תוכנת המחשב העושה הדמיות אדריכליות.

כך הוא למעשה יכול להראות לכם איך יראה ביתכם דרך בתלת מימד ולתת לכם האפשרות לקבל החלטות נכונות לפי ההדמיות.

  • סקר שוק הוא בגדר חובה

הגעתם לשלב הביצוע ואתם צריכים קבלן שיפוצים. הרי זה לא שאתם תביאו לבד את חומרי הגלם, ותשפצו בכוחות עצמיכם. בעבור שיפוץ תצטרכו אדם יודע דבר. כאשר בוחרים קבלן שיפוצים עשו בדיקה מקיפה על קבלנים.

בדקו באינטרנט, עם חברים, קראו מאמרים. כל דבר שיבטיח לכם כי עשיתם את הבחירה הנכונה ומצאתם את הקבלן הנכון עבורכם. הדבר יכול להיות מתעתע כאשר אנחנו לא בקיעים בנושא אך ביקורות לעולם לא משקרות. עשו סקר שוק.

  • חומרי גלם

אולי לא תתעסקו בהם במהלך השיפוץ ולא יהיה לכם ממש מגע ישיר איתם, אך זה לא אומר שאתם לא אמורים לבחור אותם. לעולם אל תסמכו על מישהו שהוא לא אתם כאשר מדובר בדברים הבאים להישאר.

כאשר אתם משפצים, הורסים קירות, בונים קירות, חשוב שתדעו מהם חומרי הגלם בהם השיפוצניקים משתמשים. חומרי גלם מתחילים מסוג הקירות ועד לבחירת הריצוף. כל דבר אשר הידיים עוסקות בו, חובתכם לבחור בשביל עצמכם.

חשוב שתזכרו, מעבר לעצות שנמנו כאן למעלה, להיות פעילים בתהליך השיפוץ. אמנם אתם לא תגורו שם תקופה של כמה חודשים אך אין זה אומר שאתם צריכים לזנוח אותו בתקופה זו.

ערכו ביקורים, שימו לב להתקדמות הבנייה ונסו לתת יד בכל מה שיש ביכולתכם. הדבר ישרת אך ורק אתכם.

יצירת קשר מהירה

רוצים לשמוע על דירות נוספות?

העיר

הנכסים

רוצים לדעת כשיש נכס חדש למכירה?

השאירו את המייל שלכם ונדאג לשלוח לכם עדכון רק כשיש נכס חדש באוויר

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן