שימוש במצלמות נסתרות בבתים פרטיים

הפער בין התקנות החוקיות והבלתי חוקיות של מצלמות נסתרות בבתים פרטיים כיום הוא דבר שממשיך לבלבל אנשים ברחבי הארץ. הסיבה לכך היא שהרגע בו מצלמה נסתרת הופכת לבלתי חוקית יכול להיות אזור אפור.

אבל באופן כללי, זה חוקי להתקין מצלמות נסתרות בבתים פרטיים למעקב וידיאו ללא הסכמת האדם שאתם מצלמים. יחד עם זאת, ישנם כמה חריגים לכם שיש להקפיד לא לעבור אותם, או שהצילם הופך לבלתי חוקי.

האם האנשים המצולמים צריכים לדעת שעוקבים אחריהם?

בין אם אתם מיישמים מערכת אבטחה משלכם, או שוקלים להתקין בבית או בסביבה החיצונית שלכם, סביר להניח שאתם תוהים אם אתם מפרים חוקים כלשהם בתהליך. האם ישנם מקומות מסוימים שאינם חוקיים להתקנת מצלמות?

קרוב לוודאי שאתם רוצים ללמוד את חוקיות הצבת מצלמות נסתרות בבתים פרטיים, בהתחשב בהשלכות ריגול בלתי חוקי אחר אנשים. במאמר זה נבחן את המקומות הנפוצים ביותר בהם תוכלו לשקול הצבת מצלמה נסתרת, ומתי זה נחשב חוקי, לעומת המקרים שבהם המעקב אינו חוקי.

הבית שלכם

אנשים רבים שמעו על "מצלמות למעקב אחר מטפלת". אלו הן מצלמות נסתרות בבתים פרטיים שמרגלות אחר המטפלות שלכם בזמן שאתם מחוץ לבית או בעבודה. מצלמות נסתרות חבויות בדובי, שעונים או חפצים תמימים אחרים. המצלמות האלו סיפקו להורים קצת שקט נפשי בזמן שהמטפלות שהו בבית על מנת לטפל בילדים.

באופן כללי, הסתרת מצלמות המטפלות האלו היא חוקית. אותו הדבר קשור למערכת פיקוח מחוץ לביתכם ועל רכושכם. האופן בו תבחרו להשתמש במצלמה הנסתרת ברכושכם יהיה חשוב ביותר בתיקים המוצגים בבית המשפט.

המלכוד: אם ילדכם עובר לבית של חבר, הריגול אחריו בבית אחר אינו חוקי, אף על פי שזה נועד לביטחונו של ילדכם.

מעקב אחר אורחים

יחד עם זאת, כשמדובר בבתים, אם אתם מארחים, אין זה חוקי לרגל אחר האורחים. סעיף זה נקרא "ציפייה לפרטיות", והכלל קובע כי מצלמות נסתרות בבתים פרטיים אינן חוקיות למעקב אחר מצבים פרטיים, כולל בחדרי שינה וחדרי אמבטיה.

אם אתם מארחים, זה לא חוקי להציב מצלמה בחדר האירוח שלכם. אם אתם מרגישים שאתם עדיין רוצים למקם את המצלמה במקומות אלו, אתם חייבים להתריע בפני האורחים על המעקב.

בשורה התחתונה: דעו את זכויותיכם

אם אתם חושבים שעוקבים אחריכם באופן בלתי חוקי, תוכלו להשיג גלאי מצלמות כדי למצוא מצלמות נסתרות בבתים פרטיים. אתם יכולים גם לשכור חוקר פרטי לאיתור המצלמות והסרתן מהנכס שלכם. מעל לכול, תוכלו ללמד איך לאתר את המצלמות הנסתרות האלו.

אם אתם אורחים, אתם יכולים לדווח על המארח לרשויות החוק. אותו הדבר תקף גם למלונות. דעו את זכויותיכם, ודעו מתי מצלמה נסתרת היא חוקית, לעומת המצבים שבהם המעקב אחריכם אינו חוקי.

יצירת קשר מהירה

רוצים לשמוע על דירות נוספות?

העיר

הנכסים

רוצים לדעת כשיש נכס חדש למכירה?

השאירו את המייל שלכם ונדאג לשלוח לכם עדכון רק כשיש נכס חדש באוויר

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן