האם כדאי להשקיע בנדלן מסחרי?

נדל"ן מסחרי

התשובה לשאלת הכדאיות בתחום הכלכלי היא זו שעולה מהמשוואה עלות מול תועלת. הדברים אינם חד משמעיים וברורים כפי שהם נכתבים. נדל"ן לצרכי מסחר הוא עסקה מורכבת, אשר התשואה ממנה עשויה להיות גבוהה אבל בשוק תנודתי שבו קשה לאמוד את הממשק המתקיים בין ההיצע לביקוש.

נדל"ן מסחרי הוא אפיק השקעה המועדף על מי שלא מסתפקים או לא רוצים להשקיע את כספם בשוק ההון. אחת הסיבות לכך היא מגמת עלייה מתמדת בביקושים והתשואה הגבוהה יותר בתחום נדל"ן מסחרי מאשר בדירות פרטיות.

ייעוד של נדלן לצרכי מסחר ושימושים שונים בו

אנשים שונים בוחרים באופציה של השקעה בנדל"ן מסחרי למטרות שונות: משרדים, מבני תעשייה, תחנות דלק, מחסנים לוגיסטיים, בתי מלון, חנויות, מגרשים ועוד. הפוטנציאל הגלום בנדל"ן מסחרי הוא גבוה, הואיל ולבד מהתשואה השוטפת מהשכרתו ניתן ליהנות מרווחי הון  במכירתו של הנכס, במיוחד כאשר הוא מצוי במתחם מסחרי מצליח, שקיים בו ביקוש לחנויות או למשרדים, מה שמאפשר למקסם את השווי שלו ולמכור אותו במחיר גבוה בהרבה מהמחיר שבו הוא נרכש.

חשוב לדעת

  1. מי שמתכוונים לרכוש נכס נדלני צריכים לדעת כי ההכנסות מהשכרתו חייבות במס.
  2. בעל נכס המשכיר אותו תלוי במידה בלתי מבוטלת בהצלחת השוכר: כשהוא מצליח- מה טוב. כשהוא אינו מצליח ותנועת הקונים מועטה, ודאי כאשר נכס מסחרי נותר ריק תקופה מסוימת, צריך להבין כי עדיין משולמת עליו ארנונה (גבוהה באופן משמעותי משיעור הארנונה על דירת מגורים).
  3. גם מי שאין להם סכום כסף רב להשקעה יכולים להשקיע בנכס נדלני באמצעות קרנות ייעודיות המקבלות כסף ממשקיעים ויחד עם הלוואות שהן לוקחות הן רוכשות נכסים. ההשקעה אינה ישירה בנכס אלא בקרן, אלא שבאופן זה המשקיע משקיע במניות ובכך הוא נכנס, הלכה למעשה, להשקעה בשוק ההון. דמי הניהול שמשלמים מפחיתים משיעור הרווח.
  4. על מנת למקסם את פוטנציאל הנכס חשוב להתייעץ עם מומחים בשוק הנדלן שיכולים להשיא עצות מושכלות על כדאיות רכישת נכסים באזורים מסוימים בהינתן גורמים המשפיעים על הסיכוי להרוויח בו: מיקומו, הפעילו המסחרית סביבו, ההרכב הסוציואקונומי של האנשים הצורכים מוצרים ושירותים במרכז שבו ממוקם הנכס.
  5. חשוב לבדוק את מצב הנכס בנקודת הזמן שבו הוא נרכש ולבדוק כמה כסף יידרש לשיפוצו, לשדרוגו ולהשבחתו כדי שיהיה אטרקטיבי לשוכרים.
  6. חשוב לוודא כי המימון שאתם נדרשים לו יכסה לא רק את עלות הנכס במצבו הנתון אלא את עלות סך כל השיפוצים הנדרשים.
  7. אם אתם מתעתדים לרכוש נכס כדי להשכירו, בררו היטב על אודות השוכר, את יכולתו הכספית, את יציבותו בענף שבו הוא עוסק, האם יש לו ביטחונות שאותם יכול להציג בפניכם.

דווקא בשל הפוטנציאל הגדול הגלום בהשקעה בנדלן חשוב לבצע רכישת נכס באמצעות בעל מקצוע מנוסה המכיר את עולם הנדל"ן היטב בכלל ואת המגמות  בשוק זה בפרט.

יצירת קשר מהירה

רוצים לשמוע על דירות נוספות?

העיר

הנכסים

רוצים לדעת כשיש נכס חדש למכירה?

השאירו את המייל שלכם ונדאג לשלוח לכם עדכון רק כשיש נכס חדש באוויר

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן