איך בת ים התפתחה בשנים האחרונות?

התפתחלות נדלנית

בת ים כבר ממזמן אינה רק הזנב של תל אביב, אלא בת ים הופכת להיות עיר מרכזית בפני עצמה, ולו בזכות מגמת שינוי חיובית שמעלה הילוך בשנים האחרונות. קשה לשים את האצבע מה בדיוק עומד מאחורי הדהירה העצומה, אך ללא ספק ניתן לומר ששילוב של מיקום מצוין, תכניות תומכות מטעם המדינה, תנופה פנימית של התושבים ורצון לשנות את התדמית – מתאגדים ביחד ומניעים את התושבים ואנשי הנדל"ן להמשיך לדחוף את העיר קדימה – לעיר שניתן ליהנות ממנה כבר כיום.

עיר בצמיחה

בת ים ללא ספק עוברת התחדשות עירונית מרתקת. הן בתחום הנדל"ן והן בתחום החינוך והתרבות, עובדה שמחזרת אחר לא מעט זוגות צעירים אשר מבקשים להעתיק אליה את מקום מגוריהם, להקים בה משפחה וליצור בה עוד אופציות תעסוקה – עובדה שבפני עצמה מהווה תמיכה פנימית. מבקשים להכיר במעט יותר מקרוב את השינויים החיוביים שהעיר עברה בשנים האחרונות? סקרו את הסיטואציות הבאות:

קוסמטי אך חשוב – שיפוץ הטיילת

נתחיל עם הטיילת של בת ים שלאורך השנים היוותה פוטנציאל לא מנוצל. כיום הטיילת נמצאת לאחר שדרוג רציני, היא מכילה שטחי בילוי לקטנטנים ולמבוגרים, נהנית מנקודת ישיבה מעוצבות, מעוטרת בערוגות פרחים מטופחות ואפילו חוברה אל הטיילת של ראשון לציון ולטיילת של תל אביב, כך שיש בה תנועה הרבה יותר ערה – עובדה שבין היתר מסייעת לתושבים להיות ספורטיביים ובריאים.

נדל"ן במגמת נסיקה

בשלושת השנים האחרונות הנדל"ן בעיר במצב הרבה יותר טוב, במיוחד בכול הנוגע לרחובות הסמוכים לים. למשל בצד המערבי שחופף עם יפו ניתן למצוא מגוון נכסים שהמחירים שלהם זינקו באופן משמעותי, כך שהם שווים כמה מיליוני שקלים. בנוסף בצפון בת ים ניתן למצוא מגוון מבנים ישנים משנות ה90 שעברו שיפורים חיצוניים ופנימיים, עובדה שהופכת אותם לנכסים יוקרתיים.

תוקפים בשלושה מישורים

כאשר מדובר על נדל"ן בבת ים, יש להבדיל בין שלושה מצבים: השקעה בנדל"ן קיים (תמ"א 38 ותוכנית פינוי בינוי), השקעה בנדל"ן מאפס (פיתוח פרויקטים חדשים) וצמיחה של שווי נכס קיים, ולו בשל מיקומו והשקעה בתשתית שמסביבו. פה נחדד שלצד העובדה שהעיר מושכת מגוון משקיעים אשר בוחרים לבנות מבנים מרהיבים וגבוהים, גם יש לא מעט השקעה בשיפוץ של מבנים ישנים, כך שאינספור מבנים תומכים בוויזואליות המתחדשת של העיר ובו זמנית זוכים להיות שווים הרבה יותר – עובדה שמובילה אותנו לתוכנית פינוי בינוי אשר נמצאת כיום במגמת תנופה.

פינוי בינוי

רק השנה (2018) הוועדה המחוזית אישרה שלוש תכניות אשר עונות על ההגדרה של "פינוי בינוי" – במסגרתן יבנו בעיר 1,200 דירות חדישות במקום 300 בניינים ישנים שבשל מצבם מיועדים להריסה. מכאן שניתן לצפות שנוף הכניסה לעיר מכיוון יפו ישנה את פניו – במקום בנייני שיכון עצובים, מעתה יקבלו את פני הנכנסים לעיר מגדלי מגורים מרשימים, כך שלא רק ייוצרו יותר מקומות מגורים, אלא גם פני העיר יתרווחו, ובמקום מקבץ של בניינים, עתה ניתן יהיה ליהנות מיותר ריאות ירוקות ומגרשי משחקים לילדים.

תיירות מתפתחת

לא רק מבני מגורים חדישים נבנים כיום בעיר, אלא גם מלונות איכות מתחילים לצוץ, והיכן שיש תיירים, יש יותר תמיכה בעסקים המקומיים והתדמית של העיר משנה את פניה – הופכת להיות יותר יוקרתית ואיכותית.

טיפוח המרחב הציבורי

לא ניתן להשקיע בתיירות, נדל"ן ועידוד הבנייה בעיר, מבלי להשקיע בכל מה שמסביב, ואכן משמח לראות שאת פני התושבים מקבלת עיר משודרגת שבין היתר כוללת טיפוח עשיר במרחב הציבורי, לצד טיפוח אינהרנטי בתשתיות הציבוריות. מכאן שאט אט כל כביש ומדרכה מטופלים ומתוקנים, כך שגם תושבי העיר מרוויחים וגם כרישי נדל"ן מקבלים תמיכה בהחלטה להשקיע, להשקיע בעיר שכיום יודעת להציע הרבה יותר מים – אלא גם הזדמנויות נדל"ן!

יצירת קשר מהירה

רוצים לשמוע על דירות נוספות?

העיר

הנכסים

רוצים לדעת כשיש נכס חדש למכירה?

השאירו את המייל שלכם ונדאג לשלוח לכם עדכון רק כשיש נכס חדש באוויר

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן